Wenezuela ciekawostki


Strona główna -> Wenezuela -> Wenezuela ciekawostki
Lovetotravel.pl
 Przewodnik turystyczny
Strona główna   
Europa Azja Ameryka Południowa Ameryka Północna Australia Afryka
Austria   Belgia   Białoruś   Bułgaria   Chorwacja   Czechy   Dania   Estonia   Finlandia   Francja   Grecja   Hiszpania   Holandia   Irlandia   Litwa   Łotwa  
Niemcy   Norwegia   Polska   Portugalia   Rumunia   Serbia   Słowacja   Słowenia   Szwajcaria   Szwecja   Ukraina   Węgry   Wielka Brytania   Włochy


Wenezuela oznacza „małą Wenecję” nazwa nadana jej przez Amerigo Vespucciego. To kraj miłośników przygód i przyrody. 34 proc. terytorium kraju pokrywają wiecznie zielone, wilgotne lasy równikowe, występujące gównie w delcie Orinoko (największa rzeka Wenezueli). Można tam spotkać niedźwiedzie andyjskie, oposy, oceloty, a w wodach delfiny.


Pico Bolivar - najwyższy szczyt Wenezueli

Przyroda

Wenezuela posiada także ponad 700 gatunków ptaków, najwięcej na całym świecie. Najwyższy punkt w kraju to tzw. Pico Bolivar 5007 m. Wenezuela jest wciąż nieodkrytą perełką Ameryki Południowej, posiada najdłuższą linię brzegową morza karaibskiego z pięknymi piaszczystymi plażami. Tam praktycznie cały rok świeci słońce, a średnia temperatura wynosi 35oC. W parku narodowym Canaima znajduje się najwyższy wodospad świata Salto Angel spadający z Auyan Tepuy – ma 979 m. W parku tym królują także wioski Indian Pemon oraz najstarsze góry stołowe na ziemi Tepuy Roraima oraz Kukenan.

UNESCO

Wenezuela posiada trzy obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO: Coro i jego port (zagrożone), Park Narodowy Canaima i Miasto uniwersyteckie Caracas.

Ludność

Wenezuelczycy to bardzo rozśpiewany i roztańczony naród. Większość z nich nie fałszuje i ma czysty głos. Włączają się do rozmowy, nie wstydzą się rozpoczynać konwersacji z nieznajomymi. Uwielbiają i potrafią tańczyć, wieczory spędzają w nocnych klubach, które są otwarte codziennie. Najbardziej prymitywnym plemieniem żyjącym w Wenezueli są Indianie Yanomami i Hotis, żyjący w amazońskiej dżungli i mający bardzo rzadki kontakt z codzienną rzeczywistością Wenezuelczyków.

Produkcja

Wenezuela słynie z najtańszej ropy naftowej na świecie; obecnie w sprzedaży detalicznej litr ON kosztuje 7 groszy. To tutaj rosną najlepsze gatunki kakaowca uprawianego od czasów kolonialnych. Warto dodać, że czekolada markowych, światowych producentów zawiera w swoim składzie, co najmniej 10 proc. masy kakaowej z Wenezueli.

Bezpieczeństwo

Stolica Wenezueli Caracas, niestety plasuje się w czołówce najniebezpieczniejszych miast świata – do połowy 2010 r. zginęło tam aż 2957 osób.  Z przeprowadzanych sondaży wynika, że obawy o bezpieczeństwo są największym zmartwieniem Wenezuelczyków.Wenezuela - miasta

Caracas Maracaibo


Wenezuela - co warto wiedziećWenezuela - Kuchnia Wenezuelska Kuchnia Wenezuelska
Wpływ na kuchnię Wenezueli mieli hiszpańscy konkwistadorzy, podobnie zresztą ...
Wenezuela - Wenezuela tradycje Wenezuela tradycje
W Wenezueli tradycje związane z obchodzeniem Świąt Bożego Narodzenia są ...
Wenezuela - Wenezuela kultura Wenezuela kultura
Na rozwój kultury wenezuelskiej niezwykle duży wpływ miało ...
Wenezuela - Wenezuela przydatne informacje Wenezuela przydatne informacje
Na granicy cudzoziemcy zobowiązani są wypełnić kartę przekroczenia ...
Wenezuela - Salto del Angel Salto del Angel
Patrząc na wenezuelski wodospad Salto del Angel odnosi się wrażenie, że ...

Wenezuela ciekawostki - komentarze:


Wenezuela ciekawostki komentarz EWA
2013-01-28 23:18:16
WENEZUELA TO KRAJ DZIADOSTWA , BURDELU I NARAJWIEKSZEGO W SWIECIE PRZESTEPSTWA ,ORAZ LUDZI KTORYM NIGDY NIE UFAC. ,


Wenezuela ciekawostki - dodaj komentarz:Twój komentarz:
Twój podpis: 


Lovetotravel
Kontakt
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies