Wenezuela przydatne informacje


Strona główna -> Wenezuela -> Wenezuela przydatne informacje
Lovetotravel.pl
 Przewodnik turystyczny
Strona główna   
Europa Azja Ameryka Południowa Ameryka Północna Australia Afryka
Austria   Belgia   Białoruś   Bułgaria   Chorwacja   Czechy   Dania   Estonia   Finlandia   Francja   Grecja   Hiszpania   Holandia   Irlandia   Litwa   Łotwa  
Niemcy   Norwegia   Polska   Portugalia   Rumunia   Serbia   Słowacja   Słowenia   Szwajcaria   Szwecja   Ukraina   Węgry   Wielka Brytania   Włochy


Na granicy cudzoziemcy zobowiązani są wypełnić kartę przekroczenia granicy. W karcie tej turyści musza wpisać cel pobytu. Obywatele polscy wjeżdżających w celach turystycznych upoważniają do pobytu bez wizy do 90 dni. Wymagany okres ważności paszportu wynosi w chwili wjazdu sześć miesięcy. Na żądanie służb granicznych należy okazać bilet powrotny.


Na lotniskach w Wenezueli obowiązuje kontrola sanitarna

Wizy

W przypadku pobytu w Wenezueli w celu innym niż turystyczny (podjęcie pracy lub nauki) należy mieć wizę wydaną przez Ambasadę Boliwariańskiej Republiki Wenezueli w Warszawie. Nie określono kwoty środków pieniężnych wymaganych na okres pobytu.

Kontrola sanitarna

Na lotnisku i innych przejściach granicznych obowiązuje kontrola sanitarna. Zabrania się wwożenia artykułów żywnościowych, mięsnych, przetworów owocowych, owoców. Służbie celnej należy obowiązkowo zgłosić wwożone i wywożone dewizy przekraczające kwotę 10 tys. USD.
Obowiązuje całkowity zakaz posiadania lub przewożenia substancji narkotykowych. Za tego typu przestępstwo kodeks karny przewiduje kary od 8 do 16 lat pozbawienia wolności.

Ubezpieczenie i zameldowanie

Jeśli chodzi o ubezpieczenie to uznawane są tylko ubezpieczenia znanych firm międzynarodowych. Ubezpieczenia firm polskich nie są honorowane.
W Wenezueli istnieje także obowiązek meldunkowy. Odpowiedni formularz należy wypełnić w hotelu, w którym się zatrzymujemy.Wenezuela - miasta

Caracas Maracaibo


Wenezuela - co warto wiedziećWenezuela - Kuchnia Wenezuelska Kuchnia Wenezuelska
Wpływ na kuchnię Wenezueli mieli hiszpańscy konkwistadorzy, podobnie zresztą ...
Wenezuela - Wenezuela tradycje Wenezuela tradycje
W Wenezueli tradycje związane z obchodzeniem Świąt Bożego Narodzenia są ...
Wenezuela - Wenezuela kultura Wenezuela kultura
Na rozwój kultury wenezuelskiej niezwykle duży wpływ miało ...
Wenezuela - Wenezuela ciekawostki Wenezuela ciekawostki
Wenezuela oznacza „małą Wenecję” nazwa nadana jej przez Amerigo ...
Wenezuela - Salto del Angel Salto del Angel
Patrząc na wenezuelski wodospad Salto del Angel odnosi się wrażenie, że ...

Wenezuela przydatne informacje - komentarze:


Wenezuela przydatne informacje komentarz Sokol
2014-10-17 11:49:52
Rzeczywiscie, jezyk hiszpanski jest bardzo przydatny w podrozy po Wenezueli, ale nie jest konieczny. Ja znam kilka slow po Hiszpansku (niestety), a udalo mi sie zwiedzic wiele miejsc i zalatwic kilka spraw typu kupowanie biletow na lotnisku.

Wenezuela przydatne informacje komentarz Andrzej Kurowski
2013-12-26 17:46:40
przebywałem w Wenezueli dwukrotnie (XI-XII 2010 oraz X 2012 -I 2013)indywidualnie - u znajomego. Potwierdzam wcześniejsze uwagi. To kraj trudny do zrozumienia dla Polaka. Brak zabytków w naszym pojęciu. Sytuacja gospodarcza pogarsza się w oczach. Zwiedzanie kraju skomplikowane, w praktyce NIEZBĘDNA znajomość hiszpańskiego - nie liczcie na angielski a na inne języki zupełnie! ŻADNEJ punktualności!nawet na lotnisku krajowym. Odwiedziłem Caracas, Maracaibo,Meridę,Guanare,Puerto la Cruz,Cumana,Caripe,Maturin,Tucupita,Guri,Caicara,Puerto Ayacucho, Puerto Paez,San Fernando,Calaboza,Barquisimento,Coro. Szczególnie dobrze poznałem półwysep Paraguana. Odpowiem na inne ewentualne pytania.

Wenezuela przydatne informacje komentarz Leszek
2013-02-20 16:43:16
Witam wserdecznie, mam następujące pytanie: - Czy mogę wwieźć do Wenezueli czekoladki, a także alkohol (ile) ? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Wenezuela przydatne informacje komentarz Klara
2012-07-25 18:50:24
Wenezuela jest karajem obecnie bardzo niebezpiecznym. Nie polecam ze wzgledu na liczne rozboje, kradzieże dokonywane na turystach nawet przez sama policje!


Wenezuela przydatne informacje - dodaj komentarz:Twój komentarz:
Twój podpis: 


Lovetotravel
Kontakt
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies